Andrzej "BOBO" Bobowski

Król "Polskich kibiców"

Euro 2008 - 2012

XI / XIII (5 ) MISTRZOSTWA EUROPY. / po raz pierwszy z Polakami / AUSTRIA / SZWAJCARIA

I RUNDA
Grupa B 08.06.00 POL - RFN 0:2 (0:1) Klagenfurt
Grupa B 11.06.00 POL - AUS 1:1 (0:0) Wiedeń
Grupa B 14.06.00 POL - CHO 0:1 (0:0) Klagenfurt

Ostatecznie podczas pięciu (5) Mistrzostw Europy zobaczyłem w sumie 45 meczy. Podczas małego jubileuszu nie było mi dane oglądanie meczu otwarcia i finału.

Po raz drugi w dwóch państwach, obecnie w Austrii i Szwajcarii w dniach 07.06. - 29.06.2008 r. Po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się Polska reprezentacja trenowana przez holenderskiego selekcjonera Leo Beenhakiera.

Polska w eliminacjach znalazła się w grupie A mając za przeciwników Portugalię, Serbie, Finlandie, Kazachstan, Armenie i Azerbejdżan. Początki jak zawsze bywają bardzo trudne, ale to co zobaczyłem w meczu z Finami przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Takiego piachu już bardzo dawno nie widziałem. Trochę poprawił mi się humor po meczu na Legii z Serbia, gdzie Serbowie robili wszystko by mecz zakończył się dla nich szczęśliwym remisem, 1:1. Później krok po kroku i sześć kolejnych zwycięstw, dawało otuchę na awans. Co prawda porażka z Armenią w Erewaniu 0:1, na wyraźne życzenie Jacka Bąka wprowadziła lekkie zdenerwowanie. Trzy remisy z najgroźniejszymi rywalami nie pozwoliły zniwelować osiągniętej przewagi i historyczny awans stał się faktem. W meczu z Portugalia w Lizbonie zaliczyłem swój dwusetny (200) mecz z reprezentacją Polski. Korzystając z okazji zaraz po przylocie do stolicy Portugalii w dniu 8 września 2007 roku skierowałem się do Fatimy, by podziękować Matce Boskiej Fatimskiej za 48 lat szczęśliwego pożycia małżeńskiego oraz prosić o zdrowie dla małżonki, która od 2006 roku jest chora na częściowy udar mózgu. Jubileusz dwusetnego meczu nie wiedząc o tym uratował Jacek Krzyżówek strzelając wyrównującego gola na 2:2. Dzięki prezesowi PZPN Michałowi Listkiewiczowi w przerwie towarzyskiego meczu Polska - Węgry już 202 zostałem wyróżniony przez Związek, okolicznościową plakietką. Foto plakietki.